Červenec 2018

Klinická smrt.

24. července 2018 v 0:13 | Já
Jsem dezorientovaná. Tělo slábne a kolabuje. Neuvěřitelná bolest v hrudi,lapám po dechu a snažím se uklidnit. ''Nic to není.'' a najednou padám k zemi. Můj pád zpomalí mé ruce z reflexu. Ležím na zemi, chci křičet. Nemůžu, nejde to. Někdo ke mě beží, já zavírám oči, jsem unavená. A najednou tma.
......
....
..

Vrátila jsem se o 3 roky zpátky. Do dne, kdy jsem si přivezla domů svého koně. Živě jsem cítila, jak pláču štěstím. Jak ho hladím, jak mé prsty češou jeho hřívu. Cítím to, jak voní, slyším, jak dýchá. Koukám, jak zkoumá nové prostředí, jak přežvykuje seno. Jsem šťastná a.. byl to opravdu nejšťastnější den v mém životě.
Najednou koukám a koně už mám dva. Jsme na vyjížďce. Cváláme po louce, vedle běží můj druhý kůň. Je zima. Všude sníh a mrazem obalené stromy.
A zase chvilku nic. Tma.
Vidím svého ex přítele. Odněkud jedem, řídí. Koukám na něj s úsměvem a s tou šťastnou jiskrou v oku. Položí mi ruku na stehno... TMA
V místnosti jsou dva doktoří a jedna doktorka. JÁ stojím u dveří a koukám na SEBE, jak ležím na lehátku a snaží se mě oživit. Uvědomuji si, že umírám. Uvědomuji si, že už je čas jít. Koukám na mé tělo, jak nedýchá, jak v něm netluče srdce.
......
...
..
Brní mě hlava. Necítím ruce, necítím nohy a vlastně ani kousek svého těla. Jen tu hlavu. Pořád nemůžu mluvit a mám tolik otázek. Co se stalo? Kde jsem? Měla jsem na těle připojené hadičky. Nevím, co se děje. Myslela jsem, že jsem usla a zdál se mi sen. Poslouchám hlasy a zvuky kolem mě. Ničemu nerozumím a pořád jen koukám do ostrého světla zářivek. A zase usínám.
Vzbudím se až na pokoji. Vedle mě pípá přístroj, který mi měří tep, tlak a kdovíco. Je tu se mnou doktor. Vše se mi snaží vysvětlit. A mě se vrací ''vzpomínka'' na to, co se stalo před a během toho, co jsem byla ''mrtvá''.


Byla mi diagnostikována KLINICKÁ SMRT, v nemocnici jsem byla 2 noci. Propuštěna jsem byla na revers, na vlastní nebezpečí. ''Bez sebe'' jsem byla prý kolem 5 minut. Připadalo mi to jako věčnost. Příčinu uvádět nebudu, mohlo by to být brané jako návod. Hlavu mám dle vyšetření v pořádku, pouze trochu koktám a mám zakalené vidění na levé staně. To by se mělo časem spravit. Když ne - ne. Za blbost se platí.

Už jsem to mohla mít za sebou.
Sakra.